Yedigün Sağlık Rehberi

Estetik Ortodonti Diş Tedavileri

  • 25 Ağustos 2015
  • 1.744 kez görüntülendi.

Dişlerinde dizilim bozukluğu veya çapraşıklık problemi olan hastaların diş telinin görünümünden rahatsızlık duymaları nedeniyle tedaviye yaklaşmamaları veya bu konuda kaygılarının olmasına artık son. Günümüzde 2 yeni ortodontik tedavi yöntemi ile diş teli sadece doktor ile hasta arasında sır olarak kalabiliyor. İncognito ve İnvisalign ortodonti tedavilerinden hangisini tercih ederseniz eden klasik diş teli tedavisine göre estetik açıdan çok büyük bir avantaj sağlanmış olur. Her iki yöntemde diş teli tedavisi olduğunuz dışarıdan birisi tarafından anlaşılmaz.

İnvisalign Estetik Diş Tedavisi

İnvisalign ortodontik diş tedavisi yönteminde şeffaf bir braketle tedaviniz gerçekleştirilir. Bu şeffaf braket hastanın dişlerinde problemin büyüklüğüne göre uzun ya da daha kısa süreli olarak kullanılır. Dişlerde düzelme gerçekleştikçe her aşamada bir defa invisalign şeffaf braketi değiştirilir. Türkiye’de sadece bazı diş kliniği ve ortodonti uzmanları tarafından yapılabilmektedir. Kişiye özel bir tedavi yöntemi olması nedeniyle maliyeti klasik ortodonti tedavilerine göre bir miktar daha pahalıdır fakat estetik açıdan sağladığı avantaj düşünüldüğünde aradaki fiyat farklı birçok kişiyi rahatsız etmeyecek düzeydedir. İnvisalign ortodonti tedavisi halk arasında telsiz ortodonti tedavisi olarak da bilinmektedir.

incognito

İncognito Estetik Diş Tedavisi
Toplum tarafından görünmeyen diş teli tedavisi olarak bilinen İncognito ortodonti tedavisinde diş telleri dişin iç yüzeyine yerleştirilir. Bu sayede invisaling tedavisinde de olduğu gibi dışarıdan bakan bir gözün hastada diş teli bulunduğunu anlaması mümkün değildir. İncognito tedavisinde kullanılan diş tedavileri genellikle altın alaşımlı olmaktadır. İncognito tedavisi de klasik ortodonti diş teli tedavisine göre kişiye özel bir tedavi olması nedeniyle bir miktar daha fazladır. İncognito ortodonti tedavisi son yıllarda Türkiye’de hastalar tarafından sıkça tercih edilir olmuştur.

İstanbul diş kliniği olan Diş 212 incognito (Görünmeyen Diş Teli Tedavisi) ve invisalign (Telsiz Ortodonti Tedavisi) tedavileri alanında hizmet vermekte olan bir özel diş kliniğidir. Bünyesinde bulunan ortodonti uzmanları invisalign ve incognito ortodonti tedavilerini yapabilen sertifikalı personellerdir. Ortodonti tedavisi olmak isteyen ve aynı zamanda estetik kaygıları olan insanlara çözümler sunan bir diş kliniği olması nedeniyle DİŞ 212 ağız ve diş kliniği Türkiye’nin birçok şehrinden olduğu gibi dünya ülkelerinin birçoğundan da hasta kabul etmektedir.

İnvisalign ve İncognito Estetik Diş Ortodonti Tedavileri Müraacat

Diş 212 ağız ve diş kliniğinden 444 5 212 numaralı telefondan kolayca randevunuzu oluşturabilirsiniz. Her iki tedavi yöntemi içinde Diş 212 hastalarından muayene ücreti almaktadır. Dişleriniz için bu tedavi yöntemlerinin uygun olup olmadığını bedava öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.