Yedigün Sağlık Rehberi

İmplant Fiyatları

İmplant diş tedavisinin fiyatları hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Cerrahi bir müdahale gerektirmesi de tedavinin diğer yöntemlere göre pahalı olmasına neden olmuştur.

  • 24 Kasım 2016
  • 2.277 kez görüntülendi.

İmplant diş tedavisinin fiyatları hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Cerrahi bir müdahale gerektirmesi de tedavinin diğer yöntemlere göre pahalı olmasına neden olmuştur. Ancak en iyi diş tedavi yöntemi olarak kabul görmesi fiyatın göze batmasını engelliyor.

Uzun yıllar bozulmadan kullanabileceğiniz hoş görünümlü dişler için implant fiyatları alırken diş hekiminin tecrübesi ve kliniğin başarılarını da incelemelisiniz. Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında implant diş tedavisi ülkemizde oldukça uygun fiyatlarda yapılmaktadır. Kaliteli implantların kullanılarak yapıldığı tedavilerde fiyatlar yaklaşık olarak tek implant için 1000 TL’den başlamaktadır.

İmplant tedavisi tercih edilen hasta için öncelikle diş hekimi tarafından diş kontrolü yapılır. Ağızdaki dişlerin eksikliğine göre ihtiyaç duyulan implant bilgisi verilir. Kemik yapısı incelenir. Kemiğin sağlamlığı da maliyeti etkilemektedir. Kişiye göre tedavi planı yapılır ve uygulanacak ekstra tedavi yöntemleri de göz önünde bulundurularak hastaya tedavi için implant fiyatları verilir. İmplant markasının kalitesi tedavinin ücretini belirleyen bir başka etmendir. Ayrıca tedaviden yararlanacağınız şehir bile implant fiyatlarını etkilemektedir. Diş hekiminin hasta kontrolünden sonra hesaplamalar yapılır ve kişiye fiyat bilgisi verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.