Yedigün Sağlık Rehberi

Kürtaj Uygulaması ve fiyatı

Kürtaj uygulaması genellikle 2 farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri ilaçla yapılan kürtaj uygulaması bir diğeri ise en sık tercih edilen vakumlu kürtaj uygulamasıdır

  • 21 Ağustos 2017
  • 1.712 kez görüntülendi.

Kürtaj uygulaması genellikle 2 farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri ilaçla yapılan kürtaj uygulaması bir diğeri ise en sık tercih edilen vakumlu kürtaj uygulamasıdır. Kürtaj uygulaması ağrılı bir işlem olmasından dolayı sedasyon halinde yapılmakta olup, bazı durumlarda lokal anestezi altında da hekimler tarafından mutlaka ameliyathane ortamlarında yapılmalıdır. Merdiven altı olarak tabir edilen ve hasta sağlığı düşünülmeden para odaklı yapılan kürtaj uygulamalarında hastaların ölüm riski bile söz konusu olduğundan kesinlikle bu tür önemli işlemler hekimler tarafından ve hastanelerde yasal süre içerisinde yapılmalıdır.

İlaçlı kürtaj nedir?

İlaçlı kürtaj uygulaması genellikle yasal süre olan 10 haftanın geçtiği durumlarda ve annenin sağlığı açısından gerekli olması halinde 12 haftayı geçkin gebeliklerin sonlandırılmasında tercih edilmektedir. Genellikle sağlık anlamında pek tercih edilmeyen ilaçlı kürtaj uygulaması asla kişilerin kendi başına yapmaması gereken ve mutlaka bir hekim gözetiminde gerekli durumlarda yapılmalıdır.

Vakumlu kürtaj nedir ve ilaçlı kürtaja ile arasındaki farklar nelerdir?

Vakumla yapılan kürtaj uygulaması ise en sağlıklı ve tercih edilen işlemlerden biri olmakla birlikte ortalama 20 dakika içerisinde hekimler tarafından güvenle uygulanabilmektedir.

Ankara Kürtaj Fiyatları da yine kliniğimizde doktorumuz Uzay Yıldırım tarafından yapılan muayeneler sonucunda belirlenmekte ve hastalarımıza da yine uygulamanın hangi teknikle ve nasıl yapılacağı bilgisi verilirken söylenmektedir. Genellikle merak edilen konulardan biri Ankara Kürtaj Fiyatları nasıl belirlenmektedir? Sorusudur. Bu fiyatlandırmada hastanın durumu, bebeğin durumu, kaç haftalık gebe olduğu ve hangi teknik ile nasıl yapılacağı etki etmektedir. Bu etkenlere bağlı olarak da doktorlar tarafından  fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

Doktorumuz Uzay Yıldırım ve ekibi kürtaj uygulamalarının yanı sıra kızlık zarı dikimi, vajina estetiği ve diğer vajinal uygulamalar hakkında güvenilir ve kaliteli hizmetler sunmaktadır. Sizler de kliniğimize gelerek doktorumuz ile tanışmak ve kürtaj hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemiz üzerinden iletişim bilgilerimize ulaşabilir ve randevunuzu alabilirsiniz. Ancak www.uzayyildirim.com internet sitemizde Ankara Kürtaj Fiyatları hakkında bilgi bulamayabilirsiniz fiyatlandırmalarımız için mutlaka gelerek muayene olmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.