Yedigün Sağlık Rehberi

Saç ve Kaş Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uzun bir süreç sonrasında kararınızı verdiniz ve saç ekimi konusunda bir başlangıç yaptınız. Bundan sonra ki, en büyük temenniniz bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatabilmek olacaktır sanırım

  • 16 Mayıs 2018
  • 1.943 kez görüntülendi.

SAÇ EKİMİ SONRASI İLTİHAP

Uzun bir süreç sonrasında kararınızı verdiniz ve saç ekimi konusunda bir başlangıç yaptınız. Bundan sonra ki, en büyük temenniniz bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatabilmek olacaktır sanırım. Bu süreç esnasında plan dahilinde olmayan birçok sorunla karşılaşmanız olası bir durumdur, ancak; itiraf etmeliyiz ki, saç ekiminde iltihap en çok korktuklarımızdandır.

Saç ekim işleminde, ekim yapılacak alanın genişliğine göre, saç kökü çıkarılır. Hem kök alımı sırasında, hem de ekim işlemi esnasında saç derisi üzerinde delikler oluşacaktır. Bu da ihtiyaç duyduğumuz kök sayısının, en az 2 katı kadar açık delik oluşması demektir. Biliyoruz ki, vücudun doğal akışına aykırı olan her durum, iltihaplanmaya davetiye çıkarır.

Bu duruma yakalanmama adına gerekli önlemler alınmaktadır. Zira iltihaplanma sürecine girildiyse eğer, bu süreçten başarılı bir şekilde kurtulmak oldukça zorlu geçen bir dönemdir maalesef.

Saç Ekiminden Sonra İltihaplanma Sık Yaşanan Bir Olay mıdır?

Saç ekimine karar verdikten sonra, ekim süreci hakkında bilgi sahibi olmak her danışanın araştırma konusu olmaktadır haklı olarak. Araştırma içerisine giren danışanlar mutlaka saç ekiminde iltihap hakkında duyumlara ya da çeşitli makalelere rastlamışlardır. Siz de bu grupta iseniz eğer; bu konu kafanıza takılmıştır diye düşünmekteyiz.

Bu konuda detaylı olarak http://www.aslitarcanhairclinic.com/prp-tedavisi.html adresinden tedavi çeşitlerine ve neler yapılması gerektiğini anlatan makalemize bakabilirsiniz.

Haklısınız, zor bir süreç ancak herkes bu süreci mutlaka yaşayacak diye bir durum söz konusu değildir. Ekim işlemi sonrası yaşanan iltihaplanma rahatsızlığı nadiren görülmektedir. Profesyonel ekip arkadaşlarımız eşliğinde, Aslı Tarcan Hair Clinic olarak, bu konuyla ilgili gerekli tüm önlemleri almaktayız. İltihaplanma sonrasında ekim yapılan saç köklerinin gelişimi hakkında pek olumlu şeyler söylemek, maalesef ki çok mümkün görünmemektedir. Ne yazık ki, iltihaplanma sonrasında transfer edilen kökler zarar görmektedir, bu da saç köklerinin tutunmasını, uzamasını zora sokmakta; hatta bazı durumlarda imkansız kılmaktadır.

Ekim Sonrası İltihap Sorununun Önüne Geçmek Mümkün mü?

Bu soruya sizleri mutlu edecek bir cevabımız var tabii ki. Ekim sonrasında iltihaplanma durumu ile karşı karşıya kalmamak adına; hem ekim işlemi sırasında hemde sonrasında farklı uygulamalar mevcuttur. Aslında ekim işlemi sırasında hafifte olsa kanama olacağından, bu durum çokta fazla söz konusu olmamaktadır. Kanın kendi yapısında, iltihaplanmaya olanak vermeyen bileşenler vardır çünkü.

Yine de biz işimizi şansa bırakmayıp, yeterli miktarlarda antibiyotik tedavisi ile destek vermekteyiz bu süreçte. Ancak unutmamamız gereken bir başka konu ise, ne kadar önleyici tedaviler uygulansa da; transfer edilen saç köklerinin tam anlamı ile tutunma sağlayana kadar, enfeksiyon riskine karşı tedbiri elden bırakmamamız gerektiğidir.

Ekim sonrası kullanacağımız banyo ürünleri (şampuan, saç kremi, nemlendirici vs.) antibakteriyel ve mikrop uzaklaştırıcı etkiye sahip olması sizin açınızdan faydalı olacaktır. Bu tarz ürünler bulmakta zorlanıyorsanız eğer; kimyasal içeren yetişkin ürünlerinden ziyade, geçici bir süreliğine bebek bakım ürunleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz

Kaş ekimi yaptıran bay ve bayanlar için http://www.aslitarcanhairclinic.com/kas-ekimi.html bu makaleye bakabilir ve ne yapmaları gerektiği konusunda detaylı veriye sahip olabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.