Yedigün Sağlık Rehberi

Trafik Kaza Tazminatı Hesaplama İşlemleri

Yaşam koşulları içerisinde oldukça sık yaşanan durumlardan birisi olarak karşımıza çıkan Trafik Kaza Tazminatı Hesapla noktasında dikkate alınan hususlar bulunmaktadır

  • 18 Mart 2019
  • 746 kez görüntülendi.

Yaşam koşulları içerisinde oldukça sık yaşanan durumlardan birisi olarak karşımıza çıkan Trafik Kaza Tazminatı Hesapla noktasında dikkate alınan hususlar bulunmaktadır. Bu süreçte gerçekleştirilen hesaplamalar dahilinde dikkate alınan en önemli nokta ise kazadaki kusur oranlarıdır. Kişilerin yaptıkları kazalarda kusur oranlarının yüksek seviyelerde çıkması halinde sigorta tarafından alınacak tazminat miktarlarında ciddi düşüşler yaşanması söz konusudur. Kusur oranı parametresi dışında kaza sonucunda sakatlık durumu ile karşı karşıya kalan veya hayatını kaybeden kişilerin yaşı ve sakatlık oranı gibi durumlar dikkate alınmaktadır. Ayrıca sigorta şirketleri tarafından düzenlenen poliçeler ve buna uygun teminatlar da Trafik Kazası Tazminat Hesaplama Formülü üzerinde değişkenlik oluşturan unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşanan kazaların niteliği ve sonucuna bağlı olarak çok farklı şekilde gerçekleştirilen tazminat hesaplamaları bulunmaktadır. Sonuçları ölüme sebebiyet veren trafik kazalarında sigorta şirketleri tarafından yapılan incelemeler dahilinde belirlenen teminat bedeli ön plana çıkmaktadır.

Trafik Kaza Tazminatı Hesaplama Sürecinde Dikkate Alınan Diğer Hususlar

Ölümle sonuçlanan olaylar için yapılan incelemeler ışığında Trafik Kazalarında Manevi Tazminat Yargıtay Kararları gibi hususlar da göz önüne alınabilmektedir. Vefat eden kişilerin yaşı, ölmeden önce aldıkları maaşı ve kazada kusurunun bulunup bulunmadığına dair detaylar titiz bir çalışma dahilinde tespit edilmektedir. Sürücü ve yolcularda meydana gelebilecek bedeni zararlardan dolayı açılan manevi tazminat davalarında kişilerin trafik sigortası üzerinde yer alan teminatın herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelen kişiler için ihtiyari mali mesuliyet adı verilen parametreler hesaplamalar içerisine dahil edilmektedir. Sigorta kapsamında belirlenen üst limitlerin yetersiz kalması halinde manevi tazminat başvurularının olması halinde Trafik Kazası Tazminat Hesaplama 2019 noktasında ilgili kişilerin kusuru değerlendirilmektedir.

Yaralamalı Trafik Kazası Manevi Tazminat Miktarı Hesaplama

Meydana gelen trafik kazaları sonrasında bedeninin farklı bölümlerinde yaralanma durumu ile karşılaşan kişiler için tazminat elde edebilme sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Konu ile ilgili olarak sigorta şirketleri tarafından yapılacak incelemeler dahilinde Yaralamalı Trafik Kazası Manevi Tazminat Miktarı belirleme sürecinde çeşitli belgelerin talep edilmesi söz konusudur. Kazaya karışan kişilerin kusur oranları ile kişisel durumları hakkında yapılacak incelemeler ile birlikte yasal olarak belirlenen üst limitleri aşmayacak şekilde tazminat tutarları tespit edilmektedir. Trafik kazaları sonrasında mağduriyet yaşayan kişilerin tazminat hakkından yararlanabilmesi adına yasal mevzuata uygun bir şekilde hareket etmesi büyük önem arz etmektedir. Yasal olarak belirlenen süreler içerisinde yapılacak başvurular ile istenen hedefe ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Kaynak: https://www.kazadatazminat.com/trafik-kaza-tazminati-hesapla

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.