Yedigün Sağlık Rehberi

Zayıflama

İnsan yaşamının çok daha kaliteli bir şekilde devam edebilmesi için sağlıklı beslenmek şarttır. Öyle ki sağlıklı beslenme sayesinde hem zihnimiz hem de vücudumuz zinde kalır

  • 02 Kasım 2018
  • 1.015 kez görüntülendi.

İnsan yaşamının çok daha kaliteli bir şekilde devam edebilmesi için sağlıklı beslenmek şarttır. Öyle ki sağlıklı beslenme sayesinde hem zihnimiz hem de vücudumuz zinde kalır. Bu da kilo vermenin temelinin oluşturan oldukça önemli bir faktördür. İnsanların sağlıklı gıdalarla beslenerek yaşamlarını devam ettirmesi, çeşitli hastalıklardan da korunmasını sağlayacaktır. Bu nedenle zayıflama sürecinde neler yapılması gerektiği iyi bir şekilde kavranmalı, denenmiş ve başarılı sonuçlar çıkarmış olan teknikler benimsenerek uygulanmalıdır. Zayıflamak isteyenler bilindiği gibi günümüzde Dietto tarzı besin kaynaklarını tercih etmektedir. Ancak ilk aşamada bu tekniği kullanmak çok sağlıklı olmayacaktır. Bu bağlamda daha az kalori içerikli diyet yemekleri hazırlamak ve tüketmek hem daha fit bir vücut elde etmek için hem de zihinsel anlamda çok daha iyi hissetmek için oldukça önemlidir.

Sağlıklı diyet yapmanın en temel kuralı unutulmamalıdır ki güne iyi başlamanızı da sağlayacak olan kahvaltılardır. Çok geçmiş zamanlara bakıldığında insanların ilk uyandıklarında kahve tükettikleri bilinmektedir. Aslına bakıldığında bu teknik hem bölgesel zayıflama için hem de yağ yakımı için bir hayli etkilidir. Bu nedenle yemek yemeden önce 1 fincan şekerli Türk kahvesi içimine özen gösterilmesi, kilo vermek isteyenler için önemli bir koşul olacaktır. Ülkemiz insanlarının yemek yeme gelenekleri her geçen gün daha da değişmektedir. Mesela geçmiş zamanlarda yemeklerin suyunu tüketmek gibi bir alışkanlığımız yoktu. Şimdilerde ise tabağımızı sıyırmadan masadan kalkmıyoruz. Ancak bilinmelidir ki en iyi zayıflama yöntemleri arasında yemeklerin suyunu tüketmemek yer alır. Çünkü yemeklerin suyu baharat, yağ ve tuzdan oluşur. Bu gıdalar da kilo alımına neden olan besin kaynakları arasında yer almaktadır. Bazı zamanlarda ise Slimfit gibi besin ögelerinin tüketilmesi de işe yarar formüller arasında girmiştir. Ancak diyetisyen hekimlerin görüş ve önerileri doğrultusunda tüketim söz konusu değilse, insanların sağlıkları da risk altına girebilmektedir.

Sağlıklı zayıflamanın ilk ve en temel kuralı şüphesiz ki sağlıklı bir insan olduğunuzdan emin olmaktır. Bu nedenle diyet listesi hazırlatmadan önce herhangi bir rahatsızlığınız var mı ya da yok mu tüm detaylarıyla öğrenmelisiniz. Akabinde ise 1 ay boyunca düzenli beslenme uygulamasına gidilerek, ilk adımı atmalısınız. Bir sonraki aşamada Herbalife gibi ürünleri kullanıma geçmek çok daha doğru olacaktır. Çünkü ilk ay kişiler düzensiz beslenme nedeniyle kazandıkları alışkanlığı bırakmak konusunda bir hayli zorluk çeker. Bu zorluğun üstesinden sadece doğal beslenerek gelinmesi mümkündür. İlerleyen süreç içerisinde Dez tarzı ürünleri kullanmanın herhangi bir sakıncası olmayacaktır.

Kaynak : https://www.dez.gen.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.